Zespół

Zapytasz; Kim właściwie jest Wasz zespół?

To zarówno twórcy, jak i instruktorzy Baby Loves Music.

– Przedstawmy się!

Karolina — mama skrzypaczka. To ona stworzyła program.

Kinga — metodystka anglistka. Opracowała program pod kątem rozwoju dzieci.

Ania — skrzypaczka i poetka. Stworzyła przepiękne teksty piosenek i również czuwała nad opracowaniem programu.

Mateusz* — To on zaaranżował muzykę i nagrał ją, a teraz jest dyrektorem muzycznym. Prywatnie to zaangażowany tatuś, który nie pozwolił, by talent Karoliny realizował się tylko w domu z ich córeczką! 😉

* Drodzy tatusiowie! Jeśli szukacie męskiego akcentu… jest i on!

– To nie koniec naszego cudownego zespołu!

Jessy — artystka, która narysowała rysunki, by jeszcze bardziej zaangażować Wasze dzieci,

Gabi — wokalistka, która zaśpiewała piosenki.

Teraz zespół utalentowanych instruktorów nauczył się ich i prowadzi zajęcia dla Waszych dzieci. Wszyscy ukończyliśmy kurs gordonowski oraz przeszliśmy specjalne szkolenie z metody BLM.

Prawdę mówiąc, nasi instruktorzy to… inne mamy!

Które potrafią tworzyć muzykę na żywo. I wiedzą, jak sprawić, by Twoje dziecko było wrażliwe nie tylko na muzykę, ale i na otaczający świat. Jeśli chcecie je bliżej poznać zobaczcie tutaj.

Bo takie jest właśnie Baby Loves Music, od mam dla mam!

Dlatego Ty i Twój maluch będziecie zaangażowani RAZEM w cały proces, dostajecie od nas narzędzia (platformę, książeczki, wiedzę) by, rozwijać się nie tylko na zajęciach, ale też muzykować przy codziennych czynnościach.

 

Poznaj nas bliżej

KAROLINA CHLIPAŁA-DOBOSZ

Założycielka i Dyrektor Generalna

Mama Tosi, skrzypaczka i założycielka Baby Loves Music. Absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie skrzypiec, Hochschule für Musik, Theater und Medien w Hanowerze w klasie kameralistyki oraz stażu artystycznego w Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Doświadczenie w roli muzyka orkiestrowego nabyła koncertując wraz z European Union Youth Orchestra oraz Orkiestrą Sinfonią Iuventus, jest też absolwetnką Akademii Sinfonii Varsovii i z tą orkiestrą jest związana od 10 lat, jako gościnny muzyk. Jest założycielką kwartetu smyczkowego Amelior Quartet, pomysłodawczynią i dyrektor generalną corocznego Vitis Music Sfera Festivalu w Janowicach, a doświadczenie z zakresu organizacji i zarządzania przeniosła na grunt autorskiego programu Baby Loves Music, który stworzyła dla swojej córeczki. Jest certyfikowanym instruktorem zajęć gordonowskich oraz nauczycielem orkiestry smyczkowej w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych nr 1 w Warszawie.

MATEUSZ DOBOSZ

Dyrektor Muzyczny

Tata Tosi, kontrabasista, kompozytor i aranżer programu Baby Loves Music. Jest absolwentem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie kontrabasu prof. Andrzeja Mysińskiego. Jako muzyk klasyczny zdobywał doświadczenie w Polskiej Orkiestrze Sinfonia Iuventus, Polskiej Orkiestrze Radiowej oraz uczestnicząc w międzynarodowych kursach mistrzowskich. Szczególnym zainteresowaniem darzy muzykę jazzową. Jako współzałożyciel i członek zespołu „Magnolia Acoustic Quartet” jest laureatem wielu nagród w dziedzinie muzyki improwizowanej: I miejsce na VI Europejskich Integracjach Muzycznych w Żyrardowie w 2010 roku, II miejsce na 33 Międzynarodowym Konkursie Młodych Zespołów Jazzowych Jazz Juniors w Krakowie w 2009 roku oraz Stypendium banku Société Générale. Mateusz Dobosz występuje na scenie jako kontrabasista, gitarzysta basowy i pianista. W latach 2010– 2012 związany był z Teatrem Muzycznym „Roma”. Od 2009 roku na stałe współpracuje z Teatrem Żydowskim im. Estery Rachel i Idy Kamińskich w Warszawie, a od 2014 roku również z teatrami Krystyny Jandy – Teatrem Polonia i Och-Teatrem w Warszawie. Jest współtwórcą „Vitis Music Sfera Festival” w Janowicach.

ANNA KUK

Autorka tekstów

Anna Kuk jest skrzypaczka, pedagogiem i multilingwistka. Studiowała m.in. w Guildhall School of Music and Drama w Londynie, gdzie współpracowała z wieloma orkiestrami oraz szkołami. W roku 2015 założyła kwartet smyczkowy Dixit String Quartet, który specjalizował sie w programach pedagogicznych.

Uczestniczyła m.in. w sesjach edukacyjnych przy współpracy z London Music Masters, Future Band – zajęciach rozwijających kreatywność muzyczna. Prowadziła warsztaty muzyczne w języku angielskim m.in. W Houndsfield Primary School. W sezonie 2016-17 razem z kwartetem Dixit String Quartet wygrali konkurs na współprowadzenie warsztatów dla niemowląt Chamber Tots w słynnej Wigmore Hall w Londynie.

Anna Kuk jest również nagradzana i publikująca poetka. Pisze teksty piosenek dla wokalistów w języku polskim i angielskim. Płynnie mówi w pięciu językach (2 języki certyfikowane poziomem C1).

Jej teksty były śpiewane m.in. na Eurowizji dla dzieci czy pojawiły się w podręczniku do muzyki.

GABRIELA OPACKA-BOCCADORO

Wokalistka

Gry na skrzypcach uczyła się w ZPSM im. A. Malawskiego w Przemyślu u mgr Krzysztofa Nowińskiego. Ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Krakowie w klasie skrzypiec prof. Piotra Tarcholika. Studia doskonalące kontynuowała u prof. Krzysztofa Śmietany w Guildhall School of Music and Drama w Londynie, gdzie również ukończyła Artist Diploma in Violin Performance pod kierunkiem prof. Louise Hopkins. Obecnie jest doktorantką Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie pod opieką promotora prof. Janusza Wawrowskiego. Jako solistka wystąpiła z NOSPR w Katowicach, Southbank Sinfonia w Cadogan Hall w Londynie, Orkiestrą Filharmonii Podkarpackiej, Orkiestrą Akademii Muzycznej w Krakowie pod batutą Maestro Jerzego Maksymiuka oraz jako lider International Youth Philharmonic Orchestra w Carnegie Hall w Nowym Jorku. Regularnie współpracuje z London Philharmonic Orchestra i współtworzy Bukolika Piano Trio. W ramach studiów doktoranckich prowadzi zajęcia ze studentami UMFC w Warszawie. Była gościnnym pedagogiem Penderecki Youth Orchestra w Europejskim Centrum Muzyki w Lusławicach oraz NOR59 Strykeinstitutt w Oslo.

MARTA DOMOSŁAWSKA

Metodyk Programu

Magister lingwistyki stosowanej, tłumaczka, lektorka języków obcych, metodyczka nauczania, propagatorka dwujęzyczności zamierzonej, ale przede wszystkim: Mama <3

Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywała już jako nastolatka śpiewając Itsy Bitsy Spider w przedszkolu w Toronto.

W 2016 roku zdobyła międzynarodowy certyfikat CELTA wydawany przez British Council uprawniający do nauczania języka angielskiego na całym świecie. 

Miłośniczka podróży, zakochana po uszy w Australii.  

JESSY J. DOBOSZ

Autorka rysunków

 

Artystka, dla której rysowanie jest największym hobby od wczesnego dzieciństwa.

Jej motto to słowa autorstwa Harveya Fiersteina: „sztuka ma moc by edukować, inspirować i motywować”. W wolnym od rysowania czasie majsterkuje.


INSTRUKTORZY Baby Loves Music

EWA KRZEMPEK

Wiolonczela

Absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie wiolonczeli. W trakcie edukacji pozostając pod silnym wrażeniem piękna muzyki chóralnej doskonaliła warsztat w Zespole Wokalnym ,,Camerata”, z kolei zainteresowanie rodzima tradycja i kultura ludowa zaowocowało dwuletnia praca w orkiestrze Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca ,,Mazowsze”. Na co dzień jako nauczyciel przedmiotów artystycznych zajmuje się umuzykalnianiem dzieci i młodzieży. Posiada certyfikat „Audiacja Wstępna” uprawniający do prowadzenia zajęć gordonowskich.

URSZULA BIELENIA

Wokal

Swą muzyczną drogę rozpoczęła w Państwowej Szkole Muzycznej I st. Im. Ignacego Paderewskiego w Białymstoku w klasie wiolonczeli. Po przerwie kontynuowała naukę w Państwowej Szkole Muzycznej II st. w klasie śpiewu pod kierunkiem prof. Violetty Bieleckiej. W czasie nauki w SM II st. Należała do Chóry Przyoperowego OiFP z którym to realizowała wiele muzycznych projektów. W czerwcu 2016 r. uczestniczyła w nagraniach dzieła Feliksa „Quo Vadis” wraz z chórem OiFP, we współpracy z Filharmonią Podlaską. W 2020 r. ukończyła studia wokalne na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina Filii w Białymstoku o specjalności pedagogika wokalna w klasie dra Aleksandra Teligi. W trakcie studiów wykonywała partie solowe w m.in. „Messa breve” Charlesa Gounod’a, „Mszy e-moll” Stanisława Moniuszki, „Jolancie” Piotra Czajkowskiego (rola Marty) oraz partię Wójta i Jakuba w spektaklu „Nowy Don Kiszot, czyli sto szaleństw” Stanisława Moniuszko. Przez 5 lat studiów przynależała do żeńskiego Kwartetu Wokalnego TRE DONNE. W ciągu tych lat działalności zespół wykonał wiele koncertów: „Bo to jest miłość…”, „Usta milczą, dusza śpiewa”, „Twoim jest serce me”, które odbyły się m.in. w Operze Śląskiej, Filharmonii Bałtyckiej, Warszawie, Białymstoku i wielu innych miastach.

KAMILA DMYTRYKIW

Klarnet

Klarnecistka, studentka w klasie klarnetu na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina oraz na Uniwersytecie Ostrawskim. Jest laureatką blisko 30 konkursów o randze ogólnopolskiej, jak i międzynarodowej. Umiejętności muzyczne kształciła, uczestnicząc w lekcjach mistrzowskich prowadzonych przez wybitnych pedagogów i klarnecistów.

Jest absolwentką 11. Edycji Projektu Akademia Sinfonia Varsovia. Kompetencje zespołowe nabyła biorąc również udział m.in. w projekcie Musethica czy w 7 i 8 edycji Projektu Orkiestrowego ,,International Lutosławski Youth Orchestra” powstałego z inicjatywy Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie.

Jako muzyk gościnny współpracuje z wiodącymi orkiestrami w Polsce i za granicą jak: Filharmonia Narodowa, Filharmonia Śląska im. Henryka Mikołaja Góreckiego, Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana, Sinfonia Varsovia, Slovak Philharmonic, Janáček Philharmonic. Uczestniczyła również w nagraniach organizowanych m.in. przez wytwórnię fonograficzną DUX czy Akademię Filmu i Telewizji oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Poza działalnością muzyczną swoje kwalifikacje pedagogiczne poszerza o tematykę psychologiczną i coachingową, uzyskując certyfikaty uczestnictwa w kursach prowadzonych przez: Kamilę Rowińską, Annę Piaseczną, Agatę Bijak i Agnieszkę Dzienisiewicz. 

ZOFIA KUBASZEWSKA

Handpan

Z wykształcenia muzykolożka, obecnie również studentka psychologii. Gra na fortepianie i akordeonie, zgłębia też tajniki gry na gamelanie oraz handpanie. Uwielbia potańcówki swingowe i te z polską muzyką tradycyjną. Na co dzień związana z Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie, gdzie prowadzi zajęcia edukacyjne i umuzykalniające dla dzieci. Najstarsza z czterech sióstr, z którymi nieustannie dzieli się swoją miłością do muzyki.

JOANNA WALOSZEK

Fortepian

Od dziecka związana z muzyką. Z wykształcenia pianistka i rytmiczka, absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Od ponad 6 lat pracuje z dziećmi, dzieląc się z nimi swoją największą pasją. Ma doświadczenie w prowadzeniu różnego typu zajęć umuzykalniających, rytmicznych, teorii muzyki i kształcenia słuchu. Jest również nauczycielem gry na fortepianie dla dzieci i dorosłych. W pracy z dziećmi najbardziej cieszy ją obserwacja ich kreatywności i wszechstronnego rozwoju poprzez muzykę.

ALEKSANDRA ORŁOWSKA

Skrzypce

Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie na Wydziale Dyrygentury i Wokalistyki Chóralnej, Edukacji Muzycznej i Rytmiki, specjalności dyrygentura chóralna. Wcześniej, ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną II stopnia w Białymstoku – specjalność: instrumentalistyka w zakresie gry na skrzypcach. Jako skrzypaczka współpracuje z muzykami różnych specjalności, z którymi zajmuje się oprawą muzyczną eventów okolicznościowych. Brała również udział w ogólnopolskich festiwalach piosenki aktorskiej m.in.: Festiwalu Twórczości Wojciecha Młynarskiego. Od ponad 9 lat prowadzi zajęcia umuzykalniające oraz warsztaty muzyczne dla dzieci w wielu placówkach edukacyjnych. Dodatkowo udziela lekcji gry na skrzypcach, jak również podstaw gry na fortepianie. Na zajęciach grupowych wykorzystuje metody rytmiki C. Orffa i E. Jaques-Dalcroze’a, metodę aktywnego słuchania muzyki wg. Batii Strauss, elementy metody kształcenia muzycznego Z. Kodaly’a, teorię uczenia się muzyki wg. Edwina E. Gordona. Podczas zajęć realizuje również własne autorskie zabawy i ćwiczenia muzyczne z wykorzystaniem zarówno muzyki poważnej jak i rozrywkowej. W 2012 roku była czynnym uczestnikiem seminariów i warsztatów dla nauczycieli Wychowanie przez sztukę odbywających się na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Białymstoku . Przez ponad trzy lata współpracowała również z firmą Rebel Scream, która świadczy usługi z zakresu marketingu muzycznego.

MONIKA KOŚCIELNA-PASTUSZAK

Skrzypce

Mama Ali i Antosia. Naukę gry na skrzypcach rozpoczęła w wieku 4 lat. Ukończyła studia w The Guildhall School of Music and Drama w Londynie z tytułem Master of Performance. W trakcie studiów wielokrotnie  współpracowała z London Symphony Orchestra. Swoje umiejętności doskonaliła podczas klas mistrzowskich oraz projektów orkiestrowych z takimi osobistościami jak: Leonidas Kavakos, Valery Gergyev czy Gianandrea Noseda. Jednocześnie zdobywała doświadczenie w edukacji, prowadząc lekcje skrzypiec  w The Greenwich Music Hub. Po powrocie do Polski przez dwa lata pracowała jako muzyk w sekcji I skrzypiec Filharmonii Warmińsko-mazurskiej w Olsztynie.
Zawsze interesowała się muzyką ludową – w dzieciństwie koncertowała z polskim  zespołem pieśni i tańca „Halka” w  Norwegii, Węgrzech i Słowacji. Po przeprowadzce do Warszawy stworzyła zespół Hava, wykonujący muzykę azerbejdżańską. Współpracuje także z izraelskim kompozytorem, producentem i multiinstrumentalistą Koby Israelite, poruszającym się m.in.w nurcie muzyki bałkańskiej, rumuńskiej i klezmerskiej.
W wolnych chwilach lubi aranżować utwory muzyki filmowej i serialowej na swoje trio smyczkowe Cinematic String Trio, z którym wykonuje także repertuar klasyczny.

Wielbicielka wspólnego muzykowania, dobrej książki, gotowania, a ostatnio także pieczenia tortów.

AGNIESZKA KLAHS

Altówka

 

Z wykształcenia muzyk, z zamiłowania tropicielka rzeczy pięknych i jeszcze piękniejszych. Ukończyła Akademię Muzyczną im. F. Chopina w Warszawie. Zawodowo spełnia się jako altowiolistka, nauczycielka muzyki oraz…organizatorka kinderbali. Współtworzy zespół Fair Play Quartet. Interesuje się dizajnem, wnętrzami oraz moda.

Co w Baby Loves Music
lubimy najbardziej?

Odtwórz wideo

Co nas łączy?

Jesteśmy muzykami klasycznymi, gramy na różnych instrumentach i śpiewamy, ale przede wszystkim kochamy to, co robimy i oddajemy dzieciom na zajęciach swoje całe serca tworząc wyjątkowy program wspierający rozwój najmłodszych.  💜