zajęcia muzyczne dla niemowląt warszawa

 

Zajęcia muzyczne

dla niemowląt

Czy to nie za wcześnie?

 

 

Zajęcia muzyczne dla niemowląt – wielu rodziców zastanawia się, czy mają one sens i czy nie jest za wcześnie, by kilkumiesięczny maluch w nich uczestniczył.

Czy umuzykalnianie tak małych dzieci ma więc sens? Czy to naprawdę działa? 

DLACZEGO WARTO ZACZĄĆ WCZEŚNIE?

Doświadczenia specjalistów w zakresie rozwoju dziecka poparte naukowymi badaniami jednoznacznie wskazują, że muzyka może mieć gigantyczny wpływ na mózg człowieka już w pierwszych miesiącach i latach jego życia. Nawet niemowlęta, które jeszcze nie mówią i nie chodzą, mogą czerpać znaczące korzyści z kontaktu z muzyką.

 

CO MÓWIĄ EKSPERCI W DZIEDZINIE ROZWOJU DZIECKA?

Badania nad znaczeniem muzyki w rozwoju dzieci prowadzone są na świecie przez wielu ekspertów. Jednym z nich jest dr Laurel Trainor, dyrektor McMaster Institute for Music and the Mind. Jej badania wykazują, że muzyka ma głęboki wpływ na rozwój poznawczy i emocjonalny dzieci. Poprzez regularny kontakt z muzyką, dzieci lepiej rozwijają zdolności słuchowe, językowe i społeczne. Dlatego warto śpiewać dzieciom, bo nawet najprostsze melodie czy kołysanki zaowocują lepszym rozwojem maluszka.

zajęcia muzyczne dla niemowląt warszawa

KIEDY ZACZĄĆ?

Czy jest sens zapisywać kilkumiesięczne dziecko na zajęcia muzyczne? Tak! Specjaliści bezsprzecznie twierdzą, że nigdy nie jest za wcześnie na kontakt z muzyką. Niemowlęta naturalnie reagują na dźwięki poprzez kołysanie się, śmiech czy okrzyki radości. Lista korzyści płynących z umuzykalniania dzieci jest bardzo długa, wśród nich możemy wyróżnić np. rozwój umiejętności językowych czy analitycznych. Znacząco wpływa również na rozwój koordynacji ruchowej, wzbogaca słownictwo oraz pomaga w budowaniu relacji społecznych.

CO WYBRAĆ?

Zajęcia muzyczne są doskonałym wyborem jeśli zależy Ci na różnorodnym stymulowaniu rozwoju swojego dziecka. Oferta zajęć umuzykalniających dla dzieci jest szeroka. Nie bójmy się eksperymentować i szukajmy dla naszych dzieci jak najlepszej propozycji. To inwestycja w ich przyszłość, która z pewnością przyniesie ogromne efekty.

 

Jeśli interesują Cię zajęcia muzyczne dla niemowląt w Warszawie 

– zapisz swoje dziecko na pierwsze bezpłatne zajęcia pokazowe Baby Loves Music

to pierwszy krok rozkochania Twojego dziecka w muzyce!