Dziękujemy za zapis

na bezpłatne zajęcia pokazowe

Baby Loves Music

Drodzy Rodzice

Niezmiernie cieszymy się z Państwa zapisu na bezpłatne zajęcia pokazowe Baby Loves Music, bo wiemy ile korzyści wynikających z naszych działań zyska Wasze dziecko, jednocześnie świetnie się przy tym bawiąc!

Dlaczego warto wziąć udział w zajęciach pokazowych?


Jak przygotować się do zajęć Baby Loves Music?

Jak one wyglądają?
Czego się możesz spodziewać?

Już niedługo widzimy się na zajęciach pokazowych Baby Loves Music 😊 

Zależy nam na Waszym komforcie i dobrej zabawie, dlatego chcemy rozwiać Wasze wątpliwości odnośnie tego, jak wyglądają nasze muzyczne spotkania.


Do naszych zajęć nie potrzebujecie żadnego specjalnego przygotowania! 😊 

Chcemy natomiast nakreślić kierunek naszych działań, abyście nie byli zaskoczeni formułą zajęć Baby Loves Music. Doskonale wiemy jak stresujące bywa odwiedzanie nowych miejsc. 😊


Nasze zajęcia na pozór wydawać się mogą kolejną propozycją popularnych gordonek, jednak możemy Was nieskromnie zapewnić o tym, że przynoszą dla rozwoju dziecka dużo więcej korzyści. Od zajęć gordonowskich odróżnia nas np. to, że w trakcie zajęć Baby Loves Music gramy na instrumentach muzycznych. Nasi instruktorzy to zawodowi muzycy, dlatego Wasze dziecko będzie miało okazję posłuchać i zobaczyć z bardzo bliska skrzypce, wiolonczelę, klarnet, pianino czy ukulele. 

 

Dodatkowo zdecydowaliśmy się na używanie słów i to w języku angielskim, aby pozytywnie stymulować rozwój językowy maluszków. Język angielski jest niezwykle melodyjny i sprawia, że nasze autorskie teksty piosenek i rytmiczanek kradną serca naszych kursantów i ich rodziców. Takie połączenie to idealne środowisko dla wszechstronnego rozwoju Twojego dziecka! Z dumą możemy się pochwalić, że nie ma takich drugich zajęć na rynku. 💜

Rola Rodzica w trakcie zajęć Baby Loves Music

1

Co najlepiej robić podczas zajeć?

Od wielu zajęć edukacyjnych odróżnia nas to, że rodzic aktywnie towarzyszy swojemu dziecku. Co to oznacza? Na zajęciach Baby Loves Music rodzice/opiekunowie bawią się razem z nami. Podążają za instruktorem, który pokazuje co w danej chwili robić. Nie martwcie się, to nic trudnego, mamy na myśli np. równe bujanie się na boki w trakcie rytmiczanek (krótkich wierszyków wypowiadanych przez instruktora
w ciekawych rytmach), które pomoże dziecku poczuć i osadzić się w rytmie wypowiadanych słów lub wspólne śpiewanie naszych piosenek. Czasami będziemy wskazywali różne części ciała, a czasami będziemy tańczyć lub odpoczywać w dogodnej dla Was pozycji słuchając przy tym gry Instruktora na instrumencie😊 Jedno jest pewne – będziemy świetnie się bawić a przy tym stymulować rozwój Waszego dziecka. Ponadto, aktywne uczestnictwo Rodzica w zajęciach zachęca dziecko do swobodnej zabawy i zapewnia mu poczucie bezpieczeństwa. Dzięki temu, dziecko oswaja się z nowym miejscem i może czerpać coraz większą radość z zajęć.

2

Drogi Rodzicu, nie bój się śpiewać!

Śpiewanie jest dla nas szczególnie istotne, bo znakomicie wpływa na rozwój dzieci. Ta prosta czynność powoduje powstawanie w mózgu dziecka nowych połączeń neuronowych, które są możliwe do wytworzenia tylko w ten sposób. Niesamowite, prawda? 😊 Przyczynia się również do rozwoju wrażliwości dzieci, pozytywnie wpływa na nastrój dziecka oraz na zacieśnianie więzi z opiekunem. Atutem naszych piosenek jest język angielski, który oprócz tego, że jest bardzo melodyjny, ułatwi naszym podopiecznym posługiwanie się tym językiem w przyszłości. Jeśli jako Rodzic włączysz się w śpiewanie na naszych zajęciach, zachęcisz dziecko do tej aktywności, stanie się ona dla niego czymś naturalnym. W odpowiednim dla siebie momencie dziecko podąży za Tobą i samo zacznie śpiewać. Poza tym, im więcej będziesz śpiewał z nami na zajęciach, tym szybciej nauczysz się naszych piosenek i będziesz mógł kontynuować w domu ten piękny sposób na rozwój swojego dziecka!

3

Schemat zajęć

Przewidywalność i powtarzalność niektórych elementów dnia czy zajęć jest dla dzieci niezwykle ważna. Pozwala im się odnaleźć w sytuacji i zapewnia poczucie bezpieczeństwa. Dzieci lubią to co już dobrze znają, co na pewno znacie z autopsji np. czytając po raz 50 tę samą bajkę 😉 Dlatego nasze zajęcia również zawierają powtarzalne elementy, takie jak – piosenka powitalna, pożegnalna i dająca znak, że to czas na sprzątanie zabawek.  Każde zajęcia zawierają również momenty wyciszające – są to melodie bez słów śpiewane i grane na różnych skalach, głęboko działające na rozwój wrażliwości dzieci, piosenki aktywizujące do zabawy, ruchu czy tańca, oraz piosenki do nauki poprzez liczenie, poznawanie kolorów czy zwierząt. Najważniejszym stałym elementem naszych zajęć są oczywiście profesjonalne instrumenty, których brzmienie czaruje niezmiennie dziesiątki naszych kursantów 💜

A wszystko to w oparciu o muzykę klasyczną i język angielski. To właśnie my! Baby Loves Music.

4

Ile trwają zajęcia?

Zależy nam na tym, aby nasze zajęcia były jak najbardziej atrakcyjne dla naszych podopiecznych, ale jednocześnie nie narażały ich na przebodźcowanie. Dlatego poza odpowiednim doborem treści muzycznych i pozamuzycznych, zajęcia są dostosowane długością trwania do wieku dzieci.

Grupy Mini, Movers, Climbers trwają 30 minut, a grupy Explorers 35 minut. 

To optymalny czas, w którym dziecko jest w stanie cieszyć się dobrą zabawą, aktywnie uczestniczyć w zajęciach i chłonąć przygotowane dla niego treści. Dzięki temu nasi kursanci chętnie do nas wracają i nie są znudzeni uczęszczaniem na nasze zajęcia. 😊

 

5

No dobrze, a co powinno robić Dziecko w trakcie zajęć Baby Loves Music?

Wielu rodziców zadaje nam pytania odnośnie tego, czy zachowanie jego dziecka na zajęciach jest „normalne”. 😊 To bardzo ważne, abyście jako rodzice byli świadomi tego, że dziecko w zależności od swojego etapu rozwoju zachowuje się dokładnie tak, jak w danym momencie powinno.  Przygotowaliśmy dla Was krótkie opisy poszczególnych grup wiekowych, aby lepiej przybliżyć Wam to zagadnienie. 

Pamiętaj,
każde dziecko rozwija się w innym tempie, 

odpowiednim dla siebie i najwygodniejszym w danym momencie…

Dziecko zareaguje muzyką na muzykę w swoim stylu i w swoim czasie, kiedy będzie na to gotowe i kiedy będzie miało ochotę. Jako zespół Baby Loves Music dajemy mu do tego bezpieczną i komfortową przestrzeń.

Klasycznym przykładem jest dziecko, które w trakcie zajęć było na pozór bardziej zainteresowane chustką czy krzesełkiem niż instruktorem, a po powrocie do domu ku zdziwieniu rodzica nuci nasze piosenki 😊

Fazy rozwoju dzieci

MINI

Maluszki od urodzenia do 1. roku życia

Celem grupy Mini jest to, aby Wasze dziecko czuło się bezpiecznie i komfortowo. Zazwyczaj nasi najmłodsi kursanci dobrze czują się leżąc na podłodze lub w ramionach rodzica, obserwując i słuchając tego, co dzieje się dokoła nich. Ważne jest to, aby wiedzieć, że dla tak małego dziecka każdy otaczający go element jest bardzo dużym bodźcem i ciekawostką. Dlatego jeśli instruktor śpiewa i np. porusza chustkami, to nie ma powodu do obaw jeśli Wasze dziecko nie wpatruje się w prowadzącego przez cały czas. Najważniejsze jest to, że chłonie jak gąbka to co słyszy, czyli wartościową muzykę i język. Nie musicie na siłę próbować skierować jego wzroku na instruktora.

MOVERS / CLIMBERS

Dzieci powyżej 1 roku życia -
do 3 lat

Dziecko nie musi, a nawet nie powinno siedzieć „grzecznie” w miejscu i słuchać jak zaczarowane od piosenki powitalnej aż do piosenki na pożegnanie. Ciekawostką dla wielu dorosłych jest to, że dziecko jest w stanie skupić się średnio tyle minut, ile ma lat. Tak więc jest to po prostu niemożliwe, aby wytrzymało w ścisłym skupieniu nawet połowy zajęć. Używamy różnego rodzaju pomocy dydaktycznych, takich jak grzechotki, woreczki, chustki, wstążki i wiele innych, aby przyciągnąć uwagę dzieci. Najczęściej nam się to udaje, ale jeśli widzimy, że któreś dziecko potrzebuje chwili na uwolnienie swojej energii w inny sposób, np. poprzez zainteresowanie się czymś innym lub krótki spacer, to jest to całkowicie normalne! Nie ma potrzeby zmuszać go do siedzenia w jednym miejscu i grzecznego słuchania pani, która gra np. właśnie na instrumencie 😊 Dzieci chłoną otaczające go treści cały czas, nawet gdy z perspektywy dorosłego wydaje się, że jest zupełnie odwrotnie.

EXPLORERS

Dzieci powyżej 3,5 roku życia
– do 5 lat

Dzieci w tym wieku, coraz lepiej radzą sobie z koncentracją a co za tym idzie aktywniej uczestniczą (z perspektywy dorosłego) w zajęciach. Włączają się w naukę słów piosenek
i rytmiczanek w języku angielskim, z sukcesem powtarzają i klaszczą rytmy, śpiewają i tańczą. Nadal są jednak tylko kilkuletnimi istotkami, z ograniczonymi możliwościami skupienia. Dlatego i w tej grupie, nie możemy wymagać pełnego zaangażowania przez całą długość trwania zajęć.

Zajęcia prowadzone są w języku angielskim

Instruktorzy są jednak polskojęzyczni i są do Waszej dyspozycji przed i po zajęciach. 🙂  

Czego możesz się od nas spodziewać


Do zobaczenia na zajęciach
BABY LOVES MUSIC